עבור לגלריה המורחבת

 

יש לכם רעיון ואתם לא יודעים איך לממש אותו? בשביל זה אנחנו פה.

חייגו אלינו 077-3307172

פרגולה תלויה

פרגולה היא אמצעי שמשלב פרקטיקה ויופי. בפרקטיקה היא מספקת צל והגנה מפני השמש וכשהיא עשויה ומותקנת נכון, התוספת הדקורטיבית שלה למקום בו היא מותקנת, היא רבה. כשמדובר על פרגולה תלויה, מדד היופי רק הולך ועולה.

עונה על כל הקריטריונים

פרגולה היא אמצעי מכסה שטח נתון, כמו חניה, כניסה לבית, מרפסת, גינה וכדומה. הפרגולה הסטנדרטית תישען על עמודים התומכים בה, מאחר ומדובר במשקל לא מבוטל.

פרגולה תלויה היא למעשה אותה הפרגולה, רק שבמקום שיתמכו בה עמודים, היא מחוברת לקיר יוצרת אפקט של ציפה באוויר. הבחירה בפרגולה תלויה נעשית כאשר אין מספיק מקום להצבת עמודים תומכים וגם משיקולים אסתטיים, מאחר והמראה הוא יפה, אסתטי ויוקרתי.

כדי להתקין פרגולה תלויה יש צורך בידע ונסיון רב ובתכנון מוקדם של ההתקנה. זאת מאחר והפרגולות מחוברות לקיר באמצעות כבלים מברזל שיש לדייק בהתקנתם, תוך שמירה על בטיחות מרבית.

היתרון בהתקנת פרגולה תלויה הוא כי היא פונקציונלית כמו כל פרגולה אחרת וגם מתאימה לחללי חוץ קנים מבלי לצופף עוד יותר באמצעות קורות ועמודים תומכים.

פרגולות תלויות – אין צורך בעמודים תומכים

עץ הוא חומר גלם מסיבי. ככזה דורשת בנייתו תכנון מוקדם והתאמה של הפרגולה לתנאי המקום בו היא מותקנת. למשל, פרגולות תלויות הן פרגולות שאין צורך בעמודים תומכים תחתיה, ובכך היא חוסכת מקום, לא פוגעת בריצוף או בדקים אשר נמצאים תחתיה והמראה הוא ייחודי ומרשים. יחד עם זאת היא נתמכת על ידי כבל עשוי ברזל אותו מקבעים לקיר, ולכן אינה יכולה להתאים למקומות בהם אין קיר תומך. כמו כן, יש צורך בהיתר ממהנדס מורשה לבניית פרגולות עץ תלויות.

מבחר הפרגולות התלויות הוא רב והוא נקבע בהתאם לכמה קריטריונים. למשל, אם הפרגולה במרכז נועדה לשימוש דקורטיבי בלבד, ניתן להשתמש במספר מועט של קורות עץ שיספקו את האווירה ואת החן. אם היא מיועדת להצללה, אזי יש חשיבות למספר הקורות העליונות, לצפיפותן והזוויות שלהן, ואם היא מיועדת להגנה מלאה לחלוטין מפני השמש והגשם, אז כבר יש לתכנן את גב הפרגולה באופן שיספק אטימות מרבית.

לרוב תהיה פרגולה תלויה מחוברת מצידה האחד לקיר הבית, החניה, מרפסת וכדומה. צידה האחר, המרוחק מהקיר, נתמך בכבלי ברזל שיאפשרו לה להיות תלויה. מאחר ואינה נתמכת במוטות או עמודים על גבי הדק אם קיים. לכן התכנון המוקדם הוא קריטי והחיבור לקיר צריך להתבצע בקפידה רבה. לתכנון נכנסים אלמנטים של סוג הגג ועד כמה תושפע יציבותו במצבים של רוח עזה.

 פרגולה תלויה למראה אסתטי ומרווח

סוג נוסף של פרגולה תלויה הוא פרגולה המותקנת בין שני קירות תומכים. היא צמודה לשני קירות משני צדדיה והמראה המתקבל הוא מיוחד מאד, ממש מעין חדר קטן ומוצל.

ניתן להזמין פרגולה תלויה בעיצוב אישי, בגדלים שונים ובצבעים רבים, אולם יש חשיבות רבה  למקצועיות של מי שמכין אותה, מאחר, וכאמור, נדרש תכנון מוקדם וקפדני שמבוסס על היכרות עם התחום, תוך שמירה על בטיחות מרבית.

כשפרגולה תלויה מתוכננת נכון, מעוצבת במקצועיות וביצירתיות ומותקנת בבטחה, המראה הוא יפה להפליא, עם הרושם שנוצר של גג "צף" מעל לראשי היושבים והדק שבגינה, מבלי שיהיו עמודים תומכים שיפריעו לזרימה החופשית של קווי המתאר בגינה, מרפסת או בחצר ותספק הצלה נאותה להנאת היושבים.

דקמן מזמינים אתכם להתרשם ממגוון עבודות בתחום הפרגולות התלויות. הכנת כל פרגולה מעץ גושני מתבצעת בהתאם לנתוני החלל בו היא תהיה מותקנת, עם חומרי גלם איכותיים, יצירתיות רבה ותכנון מדויק שלה, כדי שתעמוד בכל הדרישות שהוגדרו מראש.