דק אורן- השקעה משתלמת

כשמחליטים להתקין דק לגינה או לחצר הבית, עולים מספר שיקולים שמשפיעים על ההחלטה. העיקריים ביניהם הם סוג העץ, עמידותו, איכותו ומחירו.

אין ספק כי דק אורן עומד בכל השיקולים, בפרט בשל מחירו הזול ביחס לסוגי עץ אחרים. למרות מחירו הוא מבטיח חוזק רב, עמידות גבוהה ויופי חמים וכפרי.

 

עבור לגלריה המורחבת

 

יש לכם רעיון ואתם לא יודעים איך לממש אותו? בשביל זה אנחנו פה.

חייגו אלינו 077-3307172

דק אורן – רך אבל קשה

עץ אורן שייך למשפחת העצים הרכים, עודה שמסייעת לעבד אותו ולהגיע לגימורים מדויקים מאד. יחד עם זאת ולמרות רכותו, מדובר בעץ יציב וחזק, המסוגל לשאת בלי כל בעיה משקל כבד, להתמודד בגבורה על גרירות וחבטות ולעמוד איתן בפני שינויי הזמן ומזג האוויר.

מחירו של דק אורן הוא זול יחסית בהשוואה לדק איפאה ודק סינטטי, למעשה זה העץ שעלותו הנמוכה ביותר מבין סוגי העץ השונים המשמשים לבניית דקים. הסיבה למחירו היא התפוצה הגדולה שלו והעובדה שהוא צומח באזורים רבים בעולם. דק אורן פופולרי מאד בישראל בשל מראהו המרהיב והעמידות הגבוהה שלו וכן בשל העובדה שהוא משתלב היטב בנוף הישראלי שאף הוא משופע בעצי אורן.

בחירת דק אורן מבטיחה דק איכותי, יפה, בעל עמידות גבוהה ובמחיר אטרקטיבי.

כיצד לתחזק דק אורן

הכנת לוחות עץ האורן ליצירת הדק כרוכה בעיבוד הדק, בין היתר בחומר חיטוי מיוחד שנועד להרחקת מזיקים. חיטוי זה מעניק לפעמים לעץ גוון ירקרק ולכן הוא צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע שיודעים את העבודה . כמו כן ניתן לצבוע אותו להסתרת הגוון הזה.

תחזוקת דק אורן כוללת שימון שלו בשמן דקים מיוחד אחת לחצי שנה. אין לשמן את הדק עד שבועיים לאחר התקנתו, מאחר ואם יתבצע שימון לפני שהדק המותקן התייבש, העץ עלול לפלוט שרף ולפגוע במראה הדק. שימון הדק מתבצע באמצעות מברשת, כמו צביעה של הלוחות בשמן. לא נדרש איש מקצוע כל אחד כול לבצע את התחזוקה הזו בעצמו.

אם אתם חובבי גוונים חמימים ונעימים, את המראה הכפרי אך האלגנטי ומעוניינים לחסוך בהוצאות, אין ספק שהתשובה עבורכם היא דק אורן. 
דקמן עבודות עץ, מומחים בהכנה והתקנת דקים, מעמידים לרשותכם את הנסיון, את האיכות ואת התוצאה.