עבור לגלריה המורחבת

דקים – פרקטיקה לצד אתסטיקה

עיצוב החצר הולך ותופס מקום של כבוד אצל רבים, שבעבר התמקדו בעיצוב הבית ולא תיארו לעצמם כמה אפשרויות מקסימות עומדות בפניהם בכל הנוגע לעיצוב הגינה. דקים הם אחת הדרכים היפות, הנעימות, ובישראל גם הפרקטיות ביותר, העומדות לרשות כל מי שמבקש לשוות לחצר ביתו מראה חמים, קלאסי ואסתטי עד מאוד. גינת הבית  ממוקמת פעמים רבות בכניסה לבית, והיא בעצם סוג של כרטיס ביקור לבית כולו. מעבר ליופי הרב שמאפשרים דקים, בישראל יש להם חשיבות רבה מאוד, בשל משמעת המים בה אנו חיים. למעשה, זהו התחליף הפרקטי ביותר לדשא הדורש תחזוקה והשקיה, ובמציאות בה אנו חיים, יש לכך משמעות רבה.

 

יש לכם רעיון ואתם לא יודעים איך לממש אותו? בשביל זה אנחנו פה.

חייגו אלינו 077-3307172

אנו בדקמן עבודות עץ, מציעים לכם עבודה איכותית, מקצועית, עם רמת גימור גבוהה, ותוך שימוש בחומרים האיכותיים ביותר. חברתנו מתמחה בבניית כל סוגי הדקים ובמתן פתרונות מקוריים עם עיצובים ייחודיים לבית ומחוץ לו. העבודה שלנו מתבצעת בליווי אישי, תוך מתן עצות מקצועיות המבוססות על ניסיון, על הבנת התחום ועל אהבת המקצוע.

סוגי דק ותכונותיו

מהו דק? מדובר על משטחי עץ העשוי מסוגים שונים של עצים, ביניהם אורן, איפאה, אורן קרוליינה, פרפל הארט, סידר, טיק ועוד. ישנם גם דקים סינטטיים שמקורם אינו עץ טבעי, אולם הם דומים מאוד במראה ובמרקם שלהם לדקים מעץ, ויתרונם העיקרי הוא שאינם דורשים תחזוקה.

ההבדלים בין סוגי העץ השונים באים לידי ביטוי בגוון, במרקם, בטקסטורה ולכל אחד ישנם יתרונות בולטים משלו.

דק הוא מצרך38.jpg שהופך להיות מבוקש מאוד בישראל החמה והדלה במים. ישנם איסורים והגבלות על שימוש מרובה במים לצרכי השקיה, ובנוסף האקלים החם והשמש השורפת לא תמיד מיטיבים עם סוגי דשא רבים, והתוצאה היא מראה של דשא מצהיב, אכול על ידי מזיקים וזוחלים ויבש מאד. דק הוא דרך מקסימה ליצור פינות קסומות בחצר ביתכם, ואפשרויות העיצוב באמצעות הדק הן רבות מאד. כפי שמלהיבה אתכם המחשבה על רצפת עץ (פרקט) בתוך הבית, היוצרת מראה חמים, אסתטי ומיוחד, כך גם החצר זוכה לטיפול המקנה לה מראה שאינו רק יפה ונעים, חסכוני במים ואחיד לאורך כל השנה, אלא גם מקל על הטיפול ותחזוקת הגינה, ויוצר אחידות עם העיצוב הפנימי של הבית, במיוחד אם יש לכם בבית רצפת עץ.

דק הוא פתרון אסתטי גם לשטחי אדמה לא מנוצלים בחצר או שטח מרוצף שאינו משתלב היטב במראהו למראה ולעיצוב החצר כולו. הם אפשריים אפילו בגגות, שם הופך הגג להיות פינה אטרקטיבית ובעלת מראה ייחודי והרמוני.

 דק – מגוון של אפשרויות

היופי של הדק  בחצר הוא היכולת לתת דרור ליצירתיות שלכם, לטעמכם, לסגנונכם. דק מחליף מקומות בהם היה בעבר דשא וניתן ליצור עימו פינת ישיבה קסומה, מוגבהת מעט משאר חלקי הגינה, שילוב של צבעים הנעשה בשימוש באלמנטים עיצוביים נוספים כגון טוף, חלוקי נחל ועוד. עם דק ניתן ליצור שבילים קסומים בין צמחיית הגינה, או לחפות את כולה, אם תרצו. דקים עשויים מלוחות עץ בגוון הטבעי שלו, המשתנה בהתאם לסוג העץ שבחרתם. ישנם דקים לגינה עם מראה חום עשיר ויוקרתי, אחרים הם בהירים, צעירים ורעננים. ישנם דקים עם גוונים מתחלפים ובחלקם רואים אפילו את טבעות גזע העץ המקורי. אם תרצו, ניתן כמובן לצבוע את לוחות העץ בגוונים הרצויים לכם מאחר ולוחות הדק ניתנים לצביעה בכל גוון.

המבחר הוא יפה ומרשים, ובבת אחת נפתרת לכם בעיית השקיה, תחזוקה, ואתם מקבלים חצר הנראית יפה הן בחום אוגוסט העז והן בגשמי דצמבר, וללא צורך בהתעסקות עם השקיה, גיזום והדברה כנגד מזיקים.

כחלק מעבודת בניית הדק, על מנת להשלים ללקוח את מראה החצר המיוחל, אנו מציעים גם פתרון אסתטי ויפה למצבים בהם אתם רוצים לחפות חלקים שאינם יפים לעין, ביניהם בלוני גז, מזגנים, מסתורי כביסה וכדומה בנוסף אנו ממליצים על גדרות עץ מסביב הגינה. אותם לוחות הדקים המשמשים לחיפוי הקרקע, ניתנים לחיפוי של מקומות אלו, ומראה החצר הופך בבת אחת מיפה למושלם.

דבר המומחה

בניית דק והרכבתו אינן מסתכמות רק בדיוק של חיתוך לוחות העץ וחיבורם לתשתית באדמה או בנוסף לפרגולה. נדרשים ידע מקיף ומקצועיות רבה כבר בשלב תכנון התשתית לדק: התכנון מתייחס לסוג הקרקע, מתחשב בניקוז המים בגינתכם וכן ביצירת חיזוקים שימנעו שקיעת התשתית מחד ויבודדו אותה מהקרקע מאידך. הבידוד נעשה על ידי שימוש בזפת או בבטון, המבטיחים אריכות ימים לדק ולתשתית כולה.

חיתוך לוחות העץ והתקנת דקים דורשת מיומנות, מקצועיות רבה והבנת סוג העץ עימו עובדים. לצורך הכנת לוחות דקים יש להשתמש במיכון הנכון, אשר מתאים למרקם העץ ולתכונותיו. החיתוך עצמו חשוב שיהיה אחיד, עם לוחות שווים בעוביים ובגודלם, ישרים ואשר ישוו מראה אחיד ומושלם בעת החיפוי. גם ההתקנה דורשת מיומנות, הכנת הקרקע היכן שנדרש והתמודדות עם קשיים שונים שעלולים לצוץ במהלך העבודה.

אתם מוזמנים לשדרג את מראה החצר שלכם בעזרת דקמן עבודות עץ, ולהפוך אותה לפינה קסומה ויפה למראה, נוחה לאירוח, קלה לתחזוקה ומושלמת למשפחה כולה.